KRONIKA 2010/2011

02.04.2011

Królu Auguście, sądź sprawiedliwie!W minionym tygodniu mogliśmy się przekonać o prawdziwości przysłowia: „w marcu jak w garncu” oraz, choć kwiecień dopiero się zaczął: „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”.

Kolejny Przedszkolak, nasza słodka Gwiazdeczka – EMILCIA, obchodziła swoje 4-te urodziny. Życzymy samych słonecznych dni i uśmiechu na co dzień. Tort był nie tylko piękny, ale i pyszny. Dziękujemy!
Odbyliśmy pierwsze wiosenne spacery – bardzo długie i ciekawe. Przyroda budzi się do życia na naszych oczach. To prawda!

W piątek grupa Dropsów wybrała się na Wawel. Nie udało im się spotkać króla, ale usłyszeliśmy wiele legend związanych z naszym miastem. Oczywiście o Szewczyku Skubie (tak, tak Skubie, a nie Dratewce!) i smoku. Dowiedzieliśmy się także, że głowa w sali tronowej z zawiązanymi ustami, przypomina o wdowie o imieniu Ofka. Ofka, która niesprawiedliwie posądzona o kradzież pasa, stanąwszy przed Królem, została uniewinniona, na skutek słów „Królu Zygmuncie Auguście – sądź sprawiedliwie”, które padły z ust wiszącej u sufitu głowy. Król osądził naszą Ofkę sprawiedliwie (uniewinnił ją), ale głowie na wszelki wypadek zawiązano usta, aby nie pouczała więcej Króla. Podoba nam się ta legenda.
Przechadzając sie po komnatach liczyliśmy ile smoków można tutaj spotkać. Tak, tak - smoków! Smoków jest szesnaście - oczywiście na obrazach i w formie rzeźb . Na zakończenie wybraliśmy się do jaskini największego smoka i krętymi schodami zeszliśmy pod Wzgórze Wawelskie na brzeg Wisły.