KRONIKA 2010/2011

29.01.2011

Kochana Babciu, Kochany Dziadku…


Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia było uroczyste spotkanie z naszymi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. By wszystko udało się jak najlepiej, powtarzaliśmy piosenki i wierszyki oraz ćwiczyliśmy role, które mieliśmy odegrać podczas przedstawienia. Nadszedł wreszcie oczekiwany dzień – pełni emocji i bardzo podekscytowani, powitaliśmy naszych szanownych Gości. Oczywiście towarzyszyła nam ogromna trema, ale ze wszystkich sił staraliśmy się zaprezentować najpiękniej, jak tylko potrafiliśmy. Recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy Krakowiaka i pokazaliśmy naszą inscenizację Jasia i Małgosi. Na zakończenie wręczyliśmy przygotowane wcześniej laurki i małe prezenciki – było bardzo wzruszająco i niezmiernie cieszyliśmy się, widząc uśmiechy na twarzach naszych Babć i Dziadziusiów.
Kolejnego dnia rozmawialiśmy o emocjach poprzedniego popołudnia, wysłuchaliśmy wiersza pt. Halo Babusiu, a także wykonaliśmy kilka ćwiczeń gimnastycznych.
Groszki poznały kilka nowych zabaw rozwijających spostrzegawczość (Co robi Babcia?, Zguby Dziadka) oraz powtórzyły liczenie do 5. Ćwiczyliśmy również umiejętność dobierania w pary przedmiotów o podobnych cechach, braliśmy udział w zabawach muzyczno – ruchowych oraz wykonaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną Zimowy spacer. Przez wszystkie dni towarzyszyła nam również nowa piosenka pt. Śpiewa babcia, śpiewa dziadek, a w piątek, ponieważ dopisała pogoda, po raz kolejny wybraliśmy się na narty, by szlifować nasze umiejętności na stoku.