KRONIKA 2009/2010

31.10.2009

Chodzi listonosz tu i tam…


Ubiegły tydzień rozpoczął się w naszej Akademii od wielkiego święta, obchodziliśmy bowiem urodziny kolejnej Gwiazdeczki – Amelki. Zaśpiewaliśmy „Sto lat”, życzyliśmy naszej koleżance wielu wspaniałych, przedszkolnych przyjaciół i pomogliśmy zdmuchnąć świeczki na urodzinowej babeczce. Było bardzo wesoło i wzruszająco :)

 

 

 

 


Razem z ciocią Kasią (która uczy nas poprzez zabawę języka angielskiego) wykonaliśmy farbkami pracę przedstawiającą kapiący deszczyk i nauczyliśmy się piosenki pt. „Rain, rain go away”.
W tym tygodniu rozmawialiśmy również o pracy pana listonosza. Wysłuchaliśmy opowiadania na jego temat oraz powiedzieliśmy sobie, po co chodzimy na pocztę i kogo możemy tam spotkać. Moje Gwiazdeczki dowiedziały się także, co to są listy i jak należy je pisać. Wspólnie stworzyliśmy Drzewo Listów, na którym moi przyjaciele zawiesili narysowane przez siebie listy. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy także opowiadania o pocztylionie, który w dawnych czasach dostarczał ludziom listy oraz wiersza pt. „Listy zaczarowane”.

 

Kolejny dzień dostarczył moim Gwiazdeczkom wielu atrakcji – obejrzeliśmy bowiem w naszej Akademii spektakl pt. „Strach ma wielkie oczy”. Była to historia odważnej Kasi, która w towarzystwie leśnego zajączka przeżywała mnóstwo przygód. Przedstawienie zaciekawiło moje Gwiazdeczki, więc nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

W ubiegłym tygodniu powtarzaliśmy również piosenki z „Akademii Pana Kleksa” oraz poznaliśmy głównych bohaterów tej opowieści i ich przygody.
Ważnym tematem, o którym mówiliśmy, był także zbliżający się dzień Wszystkich Świętych. Słuchaliśmy wiersza pt. „W Zaduszki”, rozmawialiśmy o tym, kiedy i dlaczego obchodzimy to święto oraz jak ten dzień celebrują nasi koledzy w innych krajach. Wspólnie z ciocią Elą wykonaliśmy lampion z dyni oraz ilustrację nietoperza, odrysowując swoje rączki.