KRONIKA 2009/2010

12.02.2010

Słodko i walentynkowo…

 

Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty w teatrze, w którym obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl pt. „Bajka o Szewczyku". Po powrocie do Akademii opowiadaliśmy sobie o naszych wrażeniach, bo historia Szewczyka wszystkim bardzo się podobała.


Kolejny dzień spędziliśmy na powtarzaniu nazw dni tygodnia i rozpoznawaniu cyferek 1 i 2. Mówiliśmy również o zwierzętach domowych i tych, które mieszkają w ZOO (ulepiliśmy kilka zwierzaków z plasteliny).
Następnego dnia wykonaliśmy doświadczenie z parowaniem i skraplaniem wody - rozmawialiśmy o zaobserwowanych zjawiskach. Zastanawialiśmy się , skąd bierze się deszcz i jak powstaje. Było bardzo interesująco!
Używając plastikowych butelek, stworzyliśmy też muzyczny akompaniament do deszczowej piosenki. Wykonaliśmy również pracę plastyczną - uroczą, kolorową dżdżownicę (wykorzystując papier, farby i plastelinę). Rozpoczęliśmy naukę wiersza związanego ze zbliżającymi się walentynkami.

Jemy chrust


Jak na tłusty czwartek przystało rozmawialiśmy o tradycji związanej z tym dniem, a w kuchni przygotowaliśmy faworki (czyli chrust). Uczyliśmy się odmierzać składniki potrzebne do przygotowania ciasta, a po obiedzie zjedliśmy nasz smakołyk.Ponieważ w niedzielę są walentynki w piątek rozmawialiśmy o tym dniu, powtarzając nasz walentynkowy wierszyk. Poszukiwaliśmy serduszek ukrytych przez ciocię w sali przedszkolnej i przygotowaliśmy piękne serca dla naszych najbliższych - było bardzo miło :)