KRONIKA 2009/2010

08.05.2010

Koziołek Matołek, tygrys Piotrek i pies Gordon


W ubiegłym tygodniu moje Gwiazdeczki rozpoczęły powoli przygotowania do zbliżającego się Dnia Mamy. Uczyliśmy się nowej piosenki i wierszyka dla naszych mam, a także rozmawialiśmy o naszych rodzinach. W zabawie zatytułowanej „Bardzo ważna osoba", poznaliśmy najważniejszą osobę na świecie (czyli naszą mamę) i próbowaliśmy ją opisać za pomocą słów: sympatyczna, miła, ciepła itd.
Odwiedził nas również teatrzyk ze spektaklem pt. „Nowe przygody koziołka Matołka", podczas którego wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy losy zabawnego bohatera.
Aby utrwalić poznane wcześniej literki, powtarzaliśmy piosenkę o abecadle i dołączyliśmy do nich literkę G oraz H. Wzięliśmy udział w zabawie pt. „Pudełko skarbów", w której losowaliśmy przedmioty rozpoczynające się na poznane litery oraz wykonaliśmy prace plastyczne.


W czwartek odwiedził nas po raz kolejny czworonożny przyjaciel - pies Gordon - który pokazał kilka swoich sztuczek i dzięki niemu uczyliśmy się także, jak należy zachowywać się wobec psów, by ich nie stresować swoim zachowaniem.

Tydzień zakończyliśmy wizytą w teatrze, w którym śledziliśmy kolejne przygody poznanego wcześniej tygrysa Pietrka. Nasz bohater, który lękał się wszystkiego, zmienił swoje zachowanie i dołączył do załogi piratów, by wyruszyć w długą podróż. Podczas swej wędrówki przeżył wiele interesujących przygód, a także nauczył swoich przyjaciół, na czym polega uczciwa praca. Wszystkim Gwiazdeczkom przedstawienie bardzo się podobało!