KRONIKA 2009/2010

14.05.2010

„Jedziemy na wycieczkę…”


Miniony tydzień był pełen atrakcji, ale zacznijmy od początku.
W poniedziałek rozmawialiśmy o naszym rodzeństwie - dowiedzieliśmy się, która z Gwiazdeczek ma brata lub siostrę. Słuchaliśmy również opowiadania pt. „Mama i ja", a następnie śpiewaliśmy piosenki, akompaniując sobie różnymi instrumentami. Obejrzeliśmy także bajkę pt. „Franklin na wycieczce", ponieważ przygotowywaliśmy się do wtorkowej wyprawy.Nadszedł wreszcie dzień, oczekiwany przez wszystkie Gwiazdeczki - wyruszyliśmy do Zatoru, gdzie znajduje się DinoZatorland. Podróż minęła nam w miłej atmosferze, rozmawialiśmy o zwierzętach, wycieczkach itd. Kiedy dotarliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się las, pełen „ożywionych", prehistorycznych gadów. Spacerując pośród bardzo starych drzew, mogliśmy przenieść się w czasie o setki milionów lat. Wsłuchiwaliśmy się również w przerażające odgłosy dinozaurów oraz braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieliśmy się, jak wyglądał szkielet tego ogromnego zwierzaka. Atrakcji było co niemiara - bardzo zadowoleni i lekko zmęczeni wróciliśmy do naszej akademii, a wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci!
Kolejne dni spędziliśmy na nauce nowych literek - do poznanego przez nas alfabetu, dołączyło H, I i J. Z patyczków i kamyków próbowaliśmy ułożyć literkę H, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób powstają ubrania, dowiedzieliśmy się, że potrzebna do tej pracy igła, ma w swojej nazwie literę I, a dzięki wierszykowi pt. „Jajko", wszyscy wiemy, jaki kształt ma J i w jakich słowach możemy je odnaleźć.
W minionym tygodniu była też u nas ciocia, która bardzo ciekawie opowiada nam o przyrodzie i razem z nią wykonaliśmy piękne, wiosenne drzewko, którego listki są odbiciem naszych rączek. Po tak intensywnym tygodniu, przyszedł czas na odpoczynek :)