KRONIKA 2009/2010

26.06.2010

„ Lato czeka…”


W ubiegłym tygodniu powitaliśmy kolejną porę roku, czyli lato! Co prawda pogoda nie była najlepsza, ale wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy na wakacjach i rozmawialiśmy o tym, gdzie i z kim lubimy je spędzać. Powtórzyliśmy poznane piosenki, pośpiewaliśmy i potańczyliśmy sobie, bo humor bardzo nam dopisywał.
Kolejnego dnia rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżającego się DNIA TATY. Uczyliśmy się wiersza pt. „Serce dla taty" oraz pracowaliśmy nad dokończeniem prezentu dla naszych tatusiów. W środę rozmawialiśmy o rodzicach, a przede wszystkim o tatusiach, bo oni tego dnia mieli swoje święto.
Wszyscy wiemy, że sen jest ważny dla każdego człowieka, zarówno dla małych Gwiazdeczek, jak i dla wszystkich dorosłych, dlatego następnego dnia mówiliśmy o tym z kim lubimy zasypiać i o czym najczęściej śnimy. Przy relaksacyjnej muzyce położyliśmy się do snu, a potem braliśmy udział w zabawie zatytułowanej „Latające poduszki" i wykonaliśmy pracę plastyczną.
Ostatni dzień tygodnia upłynął nam na wykonywaniu matematycznych łamigłówek- powtórzyliśmy poznane cyferki, ćwiczyliśmy liczenie do 10, a następnie poznaliśmy kolejną cyfrę, czyli 4. Na ścianie naszej przedszkolnej sali umieściliśmy wykonaną wspólnie czwóreczkę i zrobiliśmy kolorową wyklejankę.