KRONIKA 2009/2010

18.09.2009

"Przygody kota Leona"

W tym tygodniu na moich przyjaciół czekało wiele atrakcji. Rozmawialiśmy o nadchodzącej jesieni, obserwowaliśmy przyrodę podczas spacerów i uczyliśmy się nowych piosenek. Wykonaliśmy też kolejną pracę - śliczne pszczółki, które mogą podziwiać rodzice (wiszą one na tablicy w korytarzu). Jednak najważniejszym wydarzeniem, na które czekaliśmy z niecierpliwością, było przedstawienie pt. „Przygody kota Leona" (18.09.09r.). Przed przyjazdem grupy aktorów, wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Odwiedzili nas też koledzy, koleżanki i ich opiekunowie, mieszkający w pobliżu naszej Akademii.

Kiedy wybiła godzina 14.00, zasiedliśmy na widowni, a naszym oczom ukazał się sympatyczny kot Leon. Okazało się, że z powodu swojej obietnicy złożonej myszce (mieszkającej w tym samym domu), kot Leon musiał wyprowadzić się do lasu, gdzie czyhały na niego różne niebezpieczeństwa. Dzięki pobytowi w lesie nasz bohater wiele się nauczył, poznał też zasady segregowania śmieci - a my razem z nim.

Myślę, że wszyscy bardzo dobrze się bawili - choć niektórzy chwilami troszeczkę się bali :-), a oprócz tego zobaczyli jak ważna jest troska o przyrodę (i to nie tylko w bajkach!).