KRONIKA 2010/2011

15.01.2011

Zimowi przyjaciele


Zajęcia w tym tygodniu Groszki rozpoczęły od rozmowy o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw z kolegami, po czym wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania pt. Lola i bałwanek. Następnego dnia, biorąc udział w zabawie Rozsypane guziki, przypominaliśmy sobie poznane cyferki i uczyliśmy się rysować koła oraz budować z nich postać bałwanka. Podczas kolejnej zabawy, naśladowaliśmy sposób toczenia śniegowych kul i zbierania płatków śniegu. Wykonaliśmy również pracę plastyczną oraz ćwiczyliśmy naszą nową piosenkę - Na wyspach Bergamutach.
Wszyscy wiemy, że bałwanki lubią zimę, dlatego zastanawialiśmy się, co my odczuwamy, gdy jest ciepło, chłodno i zimno. Uczyliśmy się nazywać nasze odczucia na zasadzie kontrastu, a na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną, przedstawiająca różne warunki pogodowe. Mówiliśmy także o Eskimosach, o tym, gdzie mieszkają oraz poznaliśmy miejsca na kuli ziemskiej, w których zima trwa cały rok. Spróbowaliśmy też zbudować igloo dla Eskimosa, ćwicząc w ten sposób współpracę w grupie.
We środę z zainteresowaniem oględnęliśmy przedstawienie "Odnaleźć szczęście", a na zakończenie tygodnia powtórzyliśmy poznane wcześniej literki alfabetu, a pomógł nam w tym wiersz J.Tuwima Abecadło.
Dropsy natomiast rozmawiając o zimie, zastanawiały się nad tym, jakie kolory kojarzą im się z tą porą roku. Wysłuchały opowiadania pt. Zwierzęta zimą i rozmawiały o tym, dlaczego musimy dokarmiać niektóre zwierzęta. Wykonaliśmy też karmnik dla ptaszków i nasypaliśmy do niego ziarenek. Nauczyliśmy się również nowej wyliczanki i próbowaliśmy witać się w różnych językach: angielskim, niemieckim oraz francuskim.


Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia były jednak urodziny naszych Gwiazdeczek: Mai i Piotrusia!
Skończyli oni 4 latka, dlatego świętowaliśmy wspólnie, najpierw przygotowując dla nich prezencik, śpiewając Sto lat, składając życzenia, a następnie zajadając się smakowitymi tortami, które wyglądały zachwycająco!!!