Muzyka


Przedszkole Gwiazdeczka zaprasza Przedszkolaki od 3 r.ż.

 


Zajęcia umuzykalniające (rytmika): raz w tygodniu 30 min /grupy 5-12os.

Kształcenie słuchu: raz w tygodniu 30 min. /grupy 5-12 os.

Indywidualna nauka gry na instrumentach (skrzypce lub fortepian): dwa razy w tygodniu po 30 min.
Podczas wszystkich lekcji indywidualnych mile widziana obecność rodziców.

 

LEKCJE GRY NA SKRZYPCACH
Z ELEMENTAMI METODY SUZUKI

Lekcje dedykowane są dla dzieci od 3 r.ż. chcących rozpocząć swoją przygodę ze skrzypami jak również maluszków które chcą kreatywnie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. Indywidualnie opracowany plan zajęć opaiera się na elementach znanej metody nauki gry na skrzypcach SUZUKI oraz autorkich konspektach firmy. Semestr nauki obejmuje 15 spotkań 45min. w zajęciach uczestniczy 3-5os.

Zajęcia mają na celu naukę gry na skrzypcach oraz ogólne umuzykalnienie dzieci.

Małe Smyki mimowolnie uczą się gry na skrzypcach poprzez naśladowanie ćwiczeń wykonywanych przez nauczyciela, poznają budowę instrumentu, wykonują wspólnie poznane rytmy, melodie i śpiewą piosenki.

Dzięki pracy w grupie uczniowie od początku nauki mają możliwość gry w zespole oraz uczą się opanowania tremy związanej z występami publicznymi.

Kameralna atmosfera pozwala na dokładne poznanie predyspozycji dziecka i dostosowanie czasu i rodzaju ćwiczeń do rozwoju każdego ucznia.

Nawet jeśli Twój szkrab w przyszłości nie zostanie muzykiem serdeczenie zapraszamy! Zajęcia poztywnie wpłyną na rowinięcie jego zdolności językowych oraz umiejętności zapamiętywania.

Zachęcamy rodziców do udziału w zajęciach aby wiedzieli jak wspierać swojego małego artystę podczas ćwiczeń w domu.

Istnieje możliwość wypożyczenia skrzypiec w rozmiarach 1/16 (3 latki) do 4/4 (dorośli). W kwestii instrumentu stawiamy na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort nauki uczniów, dlatego posiadamy instrumenty renomowanych niemieckich firm. Zajęcia w przedszkolu prowadzone są przy współpracy z Muzyka dla Smyka.